STUDIA II STOPNIA MGR

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-7.png

POLITOLOGIA

Studia uzupełniające magisterskie (inaczej studia II stopnia) prowadzone na wydziale Nauk Politycznych, są to studia zawodowe, które kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra politologii w zakresie zgodnym z wybraną specjalnością. Absolwent studiów II stopnia, po ukończeniu studiów zdobywa wykształcenie wyższe zawodowe i otrzymuje dyplom ukończenia warszawskiej uczelni wyższej, co nie jest bez znaczenia na lokalnym rynku pracy.

Studia uzupełniające magisterskie trwają cztery semestry (2 lata). Warunkiem przyjęcia na studia II stopnia jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów licencjackich (I stopnia). Ukończenie studiów uzupełniających magisterskich pozwala na kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich (III stopnia) oraz studiach podyplomowych.

Organizacja roku akademickiego oparta jest o dwa semestry: zimowy i letni. Każdy z nich kończy się sesją egzaminacyjną.

Absolwenci kierunku politologia mogą znaleźć pracę między innymi w mediach, jednostkach administracji publicznej, rządowej lub samorządowej, a także w organach bezpieczeństwa państwa czy w prywatnym sektorze gospodarki zarówno w Polsce, jak i za granicą. Oferujemy wiele atrakcyjnych specjalności takich jak Administracja rządowa i samorządowa, Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe, Amerykanistyka, Dziennikarstwo, Ekonomia menadżerska, Biznes i przywództwo, Doradztwo personalne i zarządzanie personelem czy Dyplomacja i stosunki międzynarodowe.

Programy studiów dostosowane są do najnowszych wydarzeń i wymogów rynku pracy, gwarantując uzyskanie praktycznego wykształcenia, czy też podniesienia dotychczasowych kwalifikacji.

PEDAGOGIKA

————————


czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930